Ilmoita kansanedustajan koronapassikanta anonyymisti

Jokaisen kansanedustajan on tehtävä valinta viimeistään nyt, kannattavatko he koronapassia vai eivät!

Päivitämme ilmoituksen jälkeen edustajan kannan listaan. Ilmoittamalla poliittikon kannan koronapassiasiassa, voit vaikuttaa suoraan äänestyskäyttäytymiseen.

Jos haluat lisäksi lähettää edustajille sähköpostilla kannanottosi koronapassista, löydät heidän sähköpostinsa täältä.

HUOM: Jos poliitikko ei ota kantaa koronapassiin, lähtökohtaisesti hän kannattaa syrjivää koronapassia.

Kansanedustajien koronapassikanta

15.10.2021 Suomen kansanedustajat äänestivät historiallisessa koronapassiäänestyksessä alla olevan listan mukaisesti.

Pidetään tämä listaus kansakuntamme kollektiivisessa muistissa, kun järjestelmän kehittyminen toimenpiteineen etenee. Kansanedustajien sähköpostiosoitteet löytyvät täältä, jos haluat lähettää heille terveiset.

Kansanedustaja /puolueÄänesti
Antikainen Sanna /psEi
Halla-aho Jussi /psEi
Huru Petri /psEi
Immonen Olli /psEi
Junnila Vilhelm /psEi
Juuso Kaisa /psEi
Juvonen Arja /psEi
Kankaanniemi Toimi /psEi
Koponen Ari /psEi
Koskela Jari /psEi
Laakso Sheikki /psEi
Laukkanen Antero /kdEi
Lehto Rami /psEi
Lundén Mikko /psEi
Meri Leena /psEi
Mäenpää Juha /psEi
Mäkelä Jani /psEi
Niikko Mika /psEi
Peltokangas Mauri /psEi
Puisto Sakari /psEi
Purra Riikka /psEi
Ranne Lulu /psEi
Reijonen Minna /psEi
Ronkainen Jari /psEi
Räsänen Päivi /kdEi
Simula Jenna /psEi
Slunga-Poutsalo Riikka /psEi
Tanus Sari /kdEi
Tavio Ville /psEi
Turtiainen Ano /vkkEi
Tynkkynen Sebastian /psEi
Wihonen Jussi /psEi
Vähämäki Ville /psEi
Adlercreutz Anders /rJaa
Aittakumpu Pekka /keskJaa
Alanko-Kahiluoto Outi /vihrJaa
Andersson Li /vasJaa
Asell Marko /sdJaa
Berg Kim /sdJaa
Biaudet Eva /rJaa
Blomqvist Thomas /rJaa
Eestilä Markku /kokJaa
Elo Tiina /vihrJaa
Eloranta Eeva-Johanna /sdJaa
Eskelinen Seppo /sdJaa
Filatov Tarja /sdJaa
Forsgrén Bella /vihrJaa
Grahn-Laasonen Sanni /kokJaa
Gustafsson Jukka /sdJaa
Guzenina Maria /sdJaa
Harakka Timo /sdJaa
Harjanne Atte /vihrJaa
Harkimo Harry /liikJaa
Hassi Satu /vihrJaa
Heinäluoma Eveliina /sdJaa
Holopainen Hanna /vihrJaa
Holopainen Mari /vihrJaa
Honkonen Petri /keskJaa
Hopsu Inka /vihrJaa
Hoskonen Hannu /keskJaa
Huttunen Hanna /keskJaa
Hyrkkö Saara /vihrJaa
Häkkänen Antti /kokJaa
Hänninen Katja /vasJaa
Järvinen Heli /vihrJaa
Kaikkonen Antti /keskJaa
Kaleva Atte /kokJaa
Kalli Eeva /keskJaa
Kalmari Anne /keskJaa
Kari Emma /vihrJaa
Kari Mika /sdJaa
Kaunisto Ville /kokJaa
Kautto Juho /vasJaa
Kemppi Hilkka /keskJaa
Keto-Huovinen Pihla /kokJaa
Kettunen Tuomas /keskJaa
Kinnunen Jari /kokJaa
Kinnunen Mikko /keskJaa
Kiuru Krista /sdJaa
Kiuru Pauli /kokJaa
Kivelä Mai /vasJaa
Kiviranta Esko /keskJaa
Kivisaari Pasi /keskJaa
Kontula Anna /vasJaa
Koponen Noora /vihrJaa
Koskinen Johannes /sdJaa
Kosonen Hanna /keskJaa
Koulumies Terhi /kokJaa
Kulmuni Katri /keskJaa
Kvarnström Johan /sdJaa
Kyllönen Merja /vasJaa
Kymäläinen Suna /sdJaa
Könttä Joonas /keskJaa
Laiho Mia /kokJaa
Leppä Jari /keskJaa
Lindén Aki /sdJaa
Lindtman Antti /sdJaa
Lintilä Mika /keskJaa
Malm Niina /sdJaa
Marin Sanna /sdJaa
Mattila Hanna-Leena /keskJaa
Multala Sari /kokJaa
Mykkänen Kai /kokJaa
Myllykoski Jari /vasJaa
Mäkisalo-Ropponen Merja /sdJaa
Mäkynen Matias /sdJaa
Norrback Anders /rJaa
Nurminen Ilmari /sdJaa
Ollikainen Mikko /rJaa
Paatero Sirpa /sdJaa
Pelkonen Jaana /kokJaa
Petelius Pirkka-Pekka /vihrJaa
Piirainen Raimo /sdJaa
Pirttilahti Arto /keskJaa
Pitko Jenni /vihrJaa
Pylväs Juha /keskJaa
Rehn-Kivi Veronica /rJaa
Rydman Wille /kokJaa
Said Ahmed Suldaan /vasJaa
Salonen Kristiina /sdJaa
Sarkomaa Sari /kokJaa
Satonen Arto /kokJaa
Semi Matti /vasJaa
Sipilä Juha /keskJaa
Sirén Saara-Sofia /kokJaa
Soinikoski Mirka /vihrJaa
Suomela Iiris /vihrJaa
Taimela Katja /sdJaa
Tolvanen Kari /kokJaa
Tuppurainen Tytti /sdJaa
Valtonen Elina /kokJaa
Vanhanen Matti /keskJaa
Viitanen Pia /sdJaa
Vikman Sofia /kokJaa
Viljanen Heidi /sdJaa
Virolainen Anne-Mari /kokJaa
Virta Sofia /vihrJaa
Väätäinen Tuula /sdJaa
Autto Heikki /kokPoissa
Bergqvist Sandra /rPoissa
Eerola Juho /psPoissa
Elomaa Ritva /psPoissa
Essayah Sari /kdPoissa
Haatainen Tuula /sdPoissa
Haavisto Pekka /vihrPoissa
Heikkinen Hannakaisa /keskPoissa
Heikkinen Janne /kokPoissa
Heinonen Timo /kokPoissa
Henriksson Anna-Maja /rPoissa
Honkasalo Veronika /vasPoissa
Jokinen Kalle /kokPoissa
Kanerva Ilkka /kokPoissa
Kauma Pia /kokPoissa
Kiljunen Anneli /sdPoissa
Kiljunen Kimmo /sdPoissa
Kilpi Marko /kokPoissa
Kopra Jukka /kokPoissa
Kotiaho Jouni /psPoissa
Kurvinen Antti /keskPoissa
Kärnä Mikko /keskPoissa
Lohi Markus /keskPoissa
Lohikoski Pia /vasPoissa
Löfström Mats /rPoissa
Marttinen Matias /kokPoissa
Mikkonen Krista /vihrPoissa
Mustajärvi Markus /vasPoissa
Mäkinen Riitta /sdPoissa
Mäkynen Jukka /psPoissa
Niemi Veijo /psPoissa
Ohisalo Maria /vihrPoissa
Ojala-Niemelä Johanna /sdPoissa
Orpo Petteri /kokPoissa
Ovaska Jouni /keskPoissa
Packalén Tom /psPoissa
Pekonen Aino-Kaisa /vasPoissa
Rantanen Mari /psPoissa
Rantanen Piritta /sdPoissa
Rinne Antti /sdPoissa
Risikko Paula /kokPoissa
Saarikko Annika /keskPoissa
Sankelo Janne /kokPoissa
Saramo Jussi /vasPoissa
Sarkkinen Hanna /vasPoissa
Savio Sami /psPoissa
Savola Mikko /keskPoissa
Sjöblom Ruut /kokPoissa
Skinnari Ville /sdPoissa
Strand Joakim /rPoissa
Taee Hussein /sdPoissa
Talvitie Mari-Leena /kokPoissa
Torniainen Ari /keskPoissa
Tuomioja Erkki /sdPoissa
Vallin Veikko /psPoissa
Wallinheimo Sinuhe /kokPoissa
Werning Paula /sdPoissa
Vestman Heikki /kokPoissa
Yrttiaho Johannes /vasPoissa
Zyskowicz Ben /kokPoissa
Östman Peter /kdTyhjää
Antikainen Sanna /ps

Ei

Halla-aho Jussi /ps

Ei

Huru Petri /ps

Ei

Immonen Olli /ps

Ei

Junnila Vilhelm /ps

Ei

Juuso Kaisa /ps

Ei

Juvonen Arja /ps

Ei

Kankaanniemi Toimi /ps

Ei

Koponen Ari /ps

Ei

Koskela Jari /ps

Ei

Laakso Sheikki /ps

Ei

Laukkanen Antero /kd

Ei

Lehto Rami /ps

Ei

Lundén Mikko /ps

Ei

Meri Leena /ps

Ei

Mäenpää Juha /ps

Ei

Mäkelä Jani /ps

Ei

Niikko Mika /ps

Ei

Peltokangas Mauri /ps

Ei

Puisto Sakari /ps

Ei

Purra Riikka /ps

Ei

Ranne Lulu /ps

Ei

Reijonen Minna /ps

Ei

Ronkainen Jari /ps

Ei

Räsänen Päivi /kd

Ei

Simula Jenna /ps

Ei

Slunga-Poutsalo Riikka /ps

Ei

Tanus Sari /kd

Ei

Tavio Ville /ps

Ei

Turtiainen Ano /vkk

Ei

Tynkkynen Sebastian /ps

Ei

Wihonen Jussi /ps

Ei

Vähämäki Ville /ps

Ei

Adlercreutz Anders /r

Jaa

Aittakumpu Pekka /kesk

Jaa

Alanko-Kahiluoto Outi /vihr

Jaa

Andersson Li /vas

Jaa

Asell Marko /sd

Jaa

Berg Kim /sd

Jaa

Biaudet Eva /r

Jaa

Blomqvist Thomas /r

Jaa

Eestilä Markku /kok

Jaa

Elo Tiina /vihr

Jaa

Eloranta Eeva-Johanna /sd

Jaa

Eskelinen Seppo /sd

Jaa

Filatov Tarja /sd

Jaa

Forsgrén Bella /vihr

Jaa

Grahn-Laasonen Sanni /kok

Jaa

Gustafsson Jukka /sd

Jaa

Guzenina Maria /sd

Jaa

Harakka Timo /sd

Jaa

Harjanne Atte /vihr

Jaa

Harkimo Harry /liik

Jaa

Hassi Satu /vihr

Jaa

Heinäluoma Eveliina /sd

Jaa

Holopainen Hanna /vihr

Jaa

Holopainen Mari /vihr

Jaa

Honkonen Petri /kesk

Jaa

Hopsu Inka /vihr

Jaa

Hoskonen Hannu /kesk

Jaa

Huttunen Hanna /kesk

Jaa

Hyrkkö Saara /vihr

Jaa

Häkkänen Antti /kok

Jaa

Hänninen Katja /vas

Jaa

Järvinen Heli /vihr

Jaa

Kaikkonen Antti /kesk

Jaa

Kaleva Atte /kok

Jaa

Kalli Eeva /kesk

Jaa

Kalmari Anne /kesk

Jaa

Kari Emma /vihr

Jaa

Kari Mika /sd

Jaa

Kaunisto Ville /kok

Jaa

Kautto Juho /vas

Jaa

Kemppi Hilkka /kesk

Jaa

Keto-Huovinen Pihla /kok

Jaa

Kettunen Tuomas /kesk

Jaa

Kinnunen Jari /kok

Jaa

Kinnunen Mikko /kesk

Jaa

Kiuru Krista /sd

Jaa

Kiuru Pauli /kok

Jaa

Kivelä Mai /vas

Jaa

Kiviranta Esko /kesk

Jaa

Kivisaari Pasi /kesk

Jaa

Kontula Anna /vas

Jaa

Koponen Noora /vihr

Jaa

Koskinen Johannes /sd

Jaa

Kosonen Hanna /kesk

Jaa

Koulumies Terhi /kok

Jaa

Kulmuni Katri /kesk

Jaa

Kvarnström Johan /sd

Jaa

Kyllönen Merja /vas

Jaa

Kymäläinen Suna /sd

Jaa

Könttä Joonas /kesk

Jaa

Laiho Mia /kok

Jaa

Leppä Jari /kesk

Jaa

Lindén Aki /sd

Jaa

Lindtman Antti /sd

Jaa

Lintilä Mika /kesk

Jaa

Malm Niina /sd

Jaa

Marin Sanna /sd

Jaa

Mattila Hanna-Leena /kesk

Jaa

Multala Sari /kok

Jaa

Mykkänen Kai /kok

Jaa

Myllykoski Jari /vas

Jaa

Mäkisalo-Ropponen Merja /sd

Jaa

Mäkynen Matias /sd

Jaa

Norrback Anders /r

Jaa

Nurminen Ilmari /sd

Jaa

Ollikainen Mikko /r

Jaa

Paatero Sirpa /sd

Jaa

Pelkonen Jaana /kok

Jaa

Petelius Pirkka-Pekka /vihr

Jaa

Piirainen Raimo /sd

Jaa

Pirttilahti Arto /kesk

Jaa

Pitko Jenni /vihr

Jaa

Pylväs Juha /kesk

Jaa

Rehn-Kivi Veronica /r

Jaa

Rydman Wille /kok

Jaa

Said Ahmed Suldaan /vas

Jaa

Salonen Kristiina /sd

Jaa

Sarkomaa Sari /kok

Jaa

Satonen Arto /kok

Jaa

Semi Matti /vas

Jaa

Sipilä Juha /kesk

Jaa

Sirén Saara-Sofia /kok

Jaa

Soinikoski Mirka /vihr

Jaa

Suomela Iiris /vihr

Jaa

Taimela Katja /sd

Jaa

Tolvanen Kari /kok

Jaa

Tuppurainen Tytti /sd

Jaa

Valtonen Elina /kok

Jaa

Vanhanen Matti /kesk

Jaa

Viitanen Pia /sd

Jaa

Vikman Sofia /kok

Jaa

Viljanen Heidi /sd

Jaa

Virolainen Anne-Mari /kok

Jaa

Virta Sofia /vihr

Jaa

Väätäinen Tuula /sd

Jaa

Autto Heikki /kok

Poissa

Bergqvist Sandra /r

Poissa

Eerola Juho /ps

Poissa

Elomaa Ritva /ps

Poissa

Essayah Sari /kd

Poissa

Haatainen Tuula /sd

Poissa

Haavisto Pekka /vihr

Poissa

Heikkinen Hannakaisa /kesk

Poissa

Heikkinen Janne /kok

Poissa

Heinonen Timo /kok

Poissa

Henriksson Anna-Maja /r

Poissa

Honkasalo Veronika /vas

Poissa

Jokinen Kalle /kok

Poissa

Kanerva Ilkka /kok

Poissa

Kauma Pia /kok

Poissa

Kiljunen Anneli /sd

Poissa

Kiljunen Kimmo /sd

Poissa

Kilpi Marko /kok

Poissa

Kopra Jukka /kok

Poissa

Kotiaho Jouni /ps

Poissa

Kurvinen Antti /kesk

Poissa

Kärnä Mikko /kesk

Poissa

Lohi Markus /kesk

Poissa

Lohikoski Pia /vas

Poissa

Löfström Mats /r

Poissa

Marttinen Matias /kok

Poissa

Mikkonen Krista /vihr

Poissa

Mustajärvi Markus /vas

Poissa

Mäkinen Riitta /sd

Poissa

Mäkynen Jukka /ps

Poissa

Niemi Veijo /ps

Poissa

Ohisalo Maria /vihr

Poissa

Ojala-Niemelä Johanna /sd

Poissa

Orpo Petteri /kok

Poissa

Ovaska Jouni /kesk

Poissa

Packalén Tom /ps

Poissa

Pekonen Aino-Kaisa /vas

Poissa

Rantanen Mari /ps

Poissa

Rantanen Piritta /sd

Poissa

Rinne Antti /sd

Poissa

Risikko Paula /kok

Poissa

Saarikko Annika /kesk

Poissa

Sankelo Janne /kok

Poissa

Saramo Jussi /vas

Poissa

Sarkkinen Hanna /vas

Poissa

Savio Sami /ps

Poissa

Savola Mikko /kesk

Poissa

Sjöblom Ruut /kok

Poissa

Skinnari Ville /sd

Poissa

Strand Joakim /r

Poissa

Taee Hussein /sd

Poissa

Talvitie Mari-Leena /kok

Poissa

Torniainen Ari /kesk

Poissa

Tuomioja Erkki /sd

Poissa

Vallin Veikko /ps

Poissa

Wallinheimo Sinuhe /kok

Poissa

Werning Paula /sd

Poissa

Vestman Heikki /kok

Poissa

Yrttiaho Johannes /vas

Poissa

Zyskowicz Ben /kok

Poissa

Östman Peter /kd

Tyhjää

Invalid ShortCode...!

Suomen kansanedustajien koronapassikanta

Lähetä kansanedustajille sähköpostia ja kerro mielipiteesi koronapassista

Sähköpostiosoitteet ovat linkkejä, joita klikkaamalla pääset suoraan kirjoittamaan viestisi ja lähettämään sen helposti.

aino-kaisa.pekonen@eduskunta.fi
aki.linden@eduskunta.fi
anders.adlercreutz@eduskunta.fi
anders.norrback@eduskunta.fi
anna-kaisa.ikonen@eduskunta.fi
anna-maja.henriksson@eduskunta.fi
anna.kontula@eduskunta.fi
anne-mari.virolainen@eduskunta.fi
anne.kalmari@eduskunta.fi
anneli.kiljunen@eduskunta.fi
annika.saarikko@eduskunta.fi
antero.laukkanen@eduskunta.fi
antti.hakkanen@eduskunta.fi
antti.kaikkonen@eduskunta.fi
antti.kurvinen@eduskunta.fi
Antti.Lindtman@eduskunta.fi
antti.rinne@eduskunta.fi
anu.vehvilainen@eduskunta.fi
ari.koponen@eduskunta.fi
ari.torniainen@eduskunta.fi
arja.juvonen@eduskunta.fi
arto.pirttilahti@eduskunta.fi
arto.satonen@eduskunta.fi
atte.harjanne@eduskunta.fi
bella.forsgren@eduskunta.fi
ben.zyskowicz@eduskunta.fi
eeva-johanna.eloranta@eduskunta.fi
eeva.kalli@eduskunta.fi
elina.lepomaki@eduskunta.fi
emma.kari@eduskunta.fi
erkki.tuomioja@eduskunta.fi
esko.kiviranta@eduskunta.fi
eva.biaudet@eduskunta.fi
eveliina.heinaluoma@eduskunta.fi
hanna-leena.mattila@eduskunta.fi
hanna.holopainen@eduskunta.fi
hanna.huttunen@eduskunta.fi
hanna.kosonen@eduskunta.fi
hanna.sarkkinen@eduskunta.fi
hannakaisa.heikkinen@eduskunta.fi
hannu.hoskonen@eduskunta.fi
harry.harkimo@eduskunta.fi
heidi.viljanen@eduskunta.fi
heikki.autto@eduskunta.fi
heikki.westman@eduskunta.fi
heli.jarvinen@eduskunta.fi
hilkka.kemppi@eduskunta.fi
hussein.al-taee@eduskunta.fi
iiris.suomela@eduskunta.fi
ilkka.kanerva@eduskunta.fi
ilmari.nurminen@eduskunta.fi
inka.hopsu@eduskunta.fi
jaana.pelkonen@eduskunta.fi
jani.makela@eduskunta.fi
janne.heikkinen@eduskunta.fi
janne.sankelo@eduskunta.fi
jari.koskela@eduskunta.fi
jari.leppa@eduskunta.fi
jari.myllykoski@eduskunta.fi
jari.ronkainen@eduskunta.fi
jenna.simula@eduskunta.fi
jenni.pitko@eduskunta.fi
joakim.strand@eduskunta.fi
johan.kvarnstrom@eduskunta.fi
johanna.ojala-niemela@eduskunta.fi
johannes.koskinen@eduskunta.fi
johannes.yrttiaho@eduskunta.fi
joonas.kontta@eduskunta.fi
jouni.kotiaho@eduskunta.fi
jouni.ovaska@eduskunta.fi
juha.maenpaa@eduskunta.fi
juha.pylvas@eduskunta.fi
juha.sipila@eduskunta.fi
juhana.vartiainen@eduskunta.fi
juho.eerola@eduskunta.fi
juho.kautto@eduskunta.fi
jukka.gustafsson@eduskunta.fi
jukka.kopra@eduskunta.fi
jukka.makynen@eduskunta.fi
jussi.halla-aho@eduskunta.fi
jussi.saramo@eduskunta.fi
jussi.wihonen@eduskunta.fi
kai.mykkanen@eduskunta.fi
kaisa.juuso@eduskunta.fi
kalle.jokinen@eduskunta.fi
kari.tolvanen@eduskunta.fi
katja.hanninen@eduskunta.fi
katja.taimela@eduskunta.fi
katri.kulmuni@eduskunta.fi
kim.berg@eduskunta.fi
kimmo.kiljunen@eduskunta.fi
krista.kiuru@eduskunta.fi
krista.mikkonen@eduskunta.fi
kristiina.salonen@eduskunta.fi
leena.meri@eduskunta.fi
li.andersson@eduskunta.fi
lulu.ranne@eduskunta.fi
mai.kivela@eduskunta.fi
mari-leena.talvitie@eduskunta.fi
mari.holopainen@eduskunta.fi
mari.rantanen@eduskunta.fi
maria.guzenina@eduskunta.fi
maria.ohisalo@eduskunta.fi
markku.eestila@eduskunta.fi
marko.asell@eduskunta.fi
marko.kilpi@eduskunta.fi
markus.lohi@eduskunta.fi
markus.mustajarvi@eduskunta.fi
matias.makynen@eduskunta.fi
matias.marttinen@eduskunta.fi
mats.lofstrom@eduskunta.fi
matti.semi@eduskunta.fi
matti.vanhanen@eduskunta.fi
mauri.peltokangas@eduskunta.fi
merja.kyllonen@eduskunta.fi
merja.makisalo-ropponen@eduskunta.fi
mia.laiho@eduskunta.fi
mika.kari@eduskunta.fi
mika.lintila@eduskunta.fi
mika.niikko@eduskunta.fi
mikko.karna@eduskunta.fi
mikko.kinnunen@eduskunta.fi
mikko.lunden@eduskunta.fi
mikko.ollikainen@eduskunta.fi
mikko.savola@eduskunta.fi
minna.reijonen@eduskunta.fi
mirka.soinikoski@eduskunta.fi
niina.malm@eduskunta.fi
noora.koponen@eduskunta.fi
olli.immonen@eduskunta.fi
outi.alanko-kahiluoto@eduskunta.fi
paavo.arhinmaki@eduskunta.fi
paivi.rasanen@eduskunta.fi
pasi.kivisaari@eduskunta.fi
paula.risikko@eduskunta.fi
paula.werning@eduskunta.fi
pauli.kiuru@eduskunta.fi
pekka.aittakumpu@eduskunta.fi
pekka.haavisto@eduskunta.fi
peter.ostman@eduskunta.fi
petri.honkonen@eduskunta.fi
petri.huru@eduskunta.fi
petteri.orpo@eduskunta.fi
pia.kauma@eduskunta.fi
pia.lohikoski@eduskunta.fi
pia.viitanen@eduskunta.fi
pihla.keto-huovinen@eduskunta.fi
piritta.rantanen@eduskunta.fi
pirkka-pekka.petelius@eduskunta.fi
raimo.piirainen@eduskunta.fi
rami.lehto@eduskunta.fi
riikka.purra@eduskunta.fi
riikka.slunga-poutsalo@eduskunta.fi
riitta.makinen@eduskunta.fi
ritva.elomaa@eduskunta.fi
ruut.sjoblom@eduskunta.fi
saara-sofia.siren@eduskunta.fi
saara.hyrkko@eduskunta.fi
sakari.puisto@eduskunta.fi
sami.savio@eduskunta.fi
sandra.bergqvist@eduskunta.fi
sanna.antikainen@eduskunta.fi
sanna.marin@eduskunta.fi
sanni.grahn-laasonen@eduskunta.fi
sari.essayah@eduskunta.fi
sari.multala@eduskunta.fi
sari.sarkomaa@eduskunta.fi
sari.tanus@eduskunta.fi
satu.hassi@eduskunta.fi
sebastian.tynkkynen@eduskunta.fi
seppo.eskelinen@eduskunta.fi
sheikki.laakso@eduskunta.fi
sinuhe.wallinheimo@eduskunta.fi
sirpa.paatero@eduskunta.fi
sofia.vikman@eduskunta.fi
sofia.virta@eduskunta.fi
suna.kymalainen@eduskunta.fi
tarja.filatov@eduskunta.fi
terhi.koulumies@eduskunta.fi
thomas.blomqvist@eduskunta.fi
tiina.elo@eduskunta.fi
timo.harakka@eduskunta.fi
timo.heinonen@eduskunta.fi
toimi.kankaanniemi@eduskunta.fi
tom.packalen@eduskunta.fi
tuomas.kettunen@eduskunta.fi
tuula.haatainen@eduskunta.fi
tuula.vaatainen@eduskunta.fi
tytti.tuppurainen@eduskunta.fi
veijo.niemi@eduskunta.fi
veikko.vallin@eduskunta.fi
veronica.rehn-kivi@eduskunta.fi
veronika.honkasalo@eduskunta.fi
vilhelm.junnila@eduskunta.fi
ville.kaunisto@eduskunta.fi
ville.skinnari@eduskunta.fi
ville.tavio@eduskunta.fi
ville.vahamaki@eduskunta.fi
wille.rydman@eduskunta.fi